IKRK.wz.czPo absolvování ping-pongového soustředění v Bystřici pod Hostýnem jsem byl velmi spokojen, a proto jsem se rozhodl napsat malou recenzi.

Už jsem se účastnil i tréninkového kempu v Sadské, ale musím říct, že s Bystřicí jsem byl mnohem více spokojen. Kritiku Sadské raději vynechám, možná jsem měl jen smůlu a nerad bych se někoho dotknul.

DSC00283.jpg Trénink byl pod vedením především bývalých reprezentantů Karla Karáska a Tomáše Janáska. Každý den trojfázový trénink, dopoledne a odpoledne 1 hodina a 45 minut, večer pak hodina fyzická příprava (spíš poprava), trénink podání, fotbal atd.. Hráčů bylo 44, takže se trénovalo ve dvou skupinách na dvanácti stolech (viz foto) se dvěma až čtyřma trenérama. Opravdu musím říct, že se trenéři snažili po celou dobu soustředění, radili a upozorňovali na chyby, ikdyž to byla třeba pořád jedna chyba dokola. Při jakémkoliv dotazu ochotně poradili, ukázali. Trénink je zaměřen především na rychlou útočnou "kontrovací" a "topspinovou" hru. Pokud potřebujete vypilovat hlavně "čopy", tak to si moc na svou nepřijdete. Na druhé straně trenéři celkem flexibilně upravovali kombinace pro jednoho hráče s obranářským stylem, takže i on se svou trávou byl uspokojen.

Co se týče úrovně hráčů, tak ta je údajně dost proměnlivá. Někdy se sjedou hráči třeba 2. a 3. ligy, jindy spíše začínající hráči. Asi je potřeba si telefonicky zjistit, jaká bude účast.

Celkem důležitá věc je také prostředí. To bylo velmi luxusní. Hraje se v nové sportovní hale Sušil (viz foto), která je z roku 2000. K ní patří i restaurace, ve které se stravuje. Je zde obsluha, možnost doobjednat si třeba pivo atd., prostě luxus. Ubytování buď přímo na hale, nebo asi tak 5 minut pěšky (na konci soustředění spíše 10 minut - nohy už nemůžou), také žádný problém. Na vedlejší aktivity sice moc nezbývají síly, ale v Bystřici najdete koupaliště, můžete si udělat výlet na Hostýn a večer vždy najdete nějakou hospodu k posezení.

Nějaké vlastní stránky jsem bohužel na internetu nikde nenašel, proto jsem se také rozhodl napsat tuto mini-recenzi. Na www.pingpong.cz však najdete pár základních informací.

Nakonec to shrnu jednou větou. Byl jsem maximálně spokojen, trenéři velmi ochotně a aktivně pomáhali, prostředí bylo velmi přijemné a kolektiv přímo super, určitě pokud najdu čas pojedu znovu!


permalink  29. Července 2007 - [13:27:04]

Zpět na:  celý archiv