IKRK.wz.czStala se mi taková psycho věc, která mě tak šokovala a pobavila, že se s ní musím svěřit :-)

Z e-mailu mi chodí sms na mobil o přijaté poště. A jedné krásné černé noci se mi to stalo! Asi tak ve čtyři hodiny ráno, když jsem spal asi jako dřevo, jsem se najednou z ničeho nic probudil a co nevidím. Držím v ruce mobil a čtu si sms. Nic před tím si nepamatuju!

To znamená, že jsem ve spánku vzal mobil, odblokoval ho (zmáčknutí dvou určitých kláves) a pak ještě otevřel přijatou sms! Akorát o tom vůbec nevím. Takže to prostě byl jen takový "telefonický reflex". No není to fakt psycho? :-) Stalo se vám taky něco podobnýho?


permalink  10. Prosince 2007 - [23:12:59]

Evidentně to vypadá, že ho rád nemá. Proč by taky měl, že?

Jak jsem na to přišel? Při vyplňování oficiálního (!) dotazníku po instalaci OOo jsem narazil na otázku č. 33 (viz. obrázek).

OOo_not_mrkvosoft.jpg

No není to krása? :-)


permalink  10. Října 2007 - [13:58:06]

Po absolvování ping-pongového soustředění v Bystřici pod Hostýnem jsem byl velmi spokojen, a proto jsem se rozhodl napsat malou recenzi.

Už jsem se účastnil i tréninkového kempu v Sadské, ale musím říct, že s Bystřicí jsem byl mnohem více spokojen. Kritiku Sadské raději vynechám, možná jsem měl jen smůlu a nerad bych se někoho dotknul.

DSC00283.jpg Trénink byl pod vedením především bývalých reprezentantů Karla Karáska a Tomáše Janáska. Každý den trojfázový trénink, dopoledne a odpoledne 1 hodina a 45 minut, večer pak hodina fyzická příprava (spíš poprava), trénink podání, fotbal atd.. Hráčů bylo 44, takže se trénovalo ve dvou skupinách na dvanácti stolech (viz foto) se dvěma až čtyřma trenérama. Opravdu musím říct, že se trenéři snažili po celou dobu soustředění, radili a upozorňovali na chyby, ikdyž to byla třeba pořád jedna chyba dokola. Při jakémkoliv dotazu ochotně poradili, ukázali. Trénink je zaměřen především na rychlou útočnou "kontrovací" a "topspinovou" hru. Pokud potřebujete vypilovat hlavně "čopy", tak to si moc na svou nepřijdete. Na druhé straně trenéři celkem flexibilně upravovali kombinace pro jednoho hráče s obranářským stylem, takže i on se svou trávou byl uspokojen.

Co se týče úrovně hráčů, tak ta je údajně dost proměnlivá. Někdy se sjedou hráči třeba 2. a 3. ligy, jindy spíše začínající hráči. Asi je potřeba si telefonicky zjistit, jaká bude účast.

Celkem důležitá věc je také prostředí. To bylo velmi luxusní. Hraje se v nové sportovní hale Sušil (viz foto), která je z roku 2000. K ní patří i restaurace, ve které se stravuje. Je zde obsluha, možnost doobjednat si třeba pivo atd., prostě luxus. Ubytování buď přímo na hale, nebo asi tak 5 minut pěšky (na konci soustředění spíše 10 minut - nohy už nemůžou), také žádný problém. Na vedlejší aktivity sice moc nezbývají síly, ale v Bystřici najdete koupaliště, můžete si udělat výlet na Hostýn a večer vždy najdete nějakou hospodu k posezení.

Nějaké vlastní stránky jsem bohužel na internetu nikde nenašel, proto jsem se také rozhodl napsat tuto mini-recenzi. Na www.pingpong.cz však najdete pár základních informací.

Nakonec to shrnu jednou větou. Byl jsem maximálně spokojen, trenéři velmi ochotně a aktivně pomáhali, prostředí bylo velmi přijemné a kolektiv přímo super, určitě pokud najdu čas pojedu znovu!


permalink  29. Července 2007 - [13:27:04]

aneb Ikrk.wz.cz reloaded!

Nevím, jestli z toho mám vyvádět nějaké závěry, jakože jsem třeba zelenáč, nebo tak něco. Z krátka a dobře jsem tvořil a tvořil, až jsem vytvořil něco, co jsem původně vůbec neměl v plánu :)

Začalo to asi tak, že jsem si jen tak něco zkusil ve Photoshopu, protože jsem se snažil navrhnout už delší dobu něco, s čím by se dalo aspoň trochu pracovat. Předpoklad, že bych byl úspěšný a své "dílo" jako obvykle nesmazal, byl velmi nepravděpodobný, takže jsem se nemusel obávat, že příští dny v zápalu tvorby budu chodit spát ve dvě ráno a dal jsem se do práce. První chvíle vypadaly zcela neškodně a probíhaly klasickým způsobem. Bylo to tak škaredé, že jsem nemohl přestat a stále jsem pokračoval. No ale po chvíli mě přece jen boj s větrnými mlýny omrzel a začal jsem dělat něco jiného.

Druhý den - kontrola mého návrhu -> nápad -> realizace -> další nápad -> realizace -> ... No a pak už to šlo ráz na ráz. Hodiny a hodiny strávené hlavně programováním CMS. Dokonce i babička se zeptala, jestli nejsem "PC závislák"! No, to snad ani ne.

Pevně doufám, že moje práce nebyla marná, a že se mi podařilo zhruba vytvořit to, co jsem chtěl. A to web, za který se nemusím stydět. Ikdyž to stejně posoudí až potenciální návštěvníci (jako že jich asi moc stejně nebude), takže očekávám reakce v GB!

Web, za který se nebudu muset stydět, byla pochopitelně hlavní motivace, protože mé staré stránky se v poslední době poněkud rozpadaly a já jako příznivec webdesignu... No trapas. Ale další motivací bylo hlavně vybudování CMS, které by mi usnadnilo aktualizování stránek. A to se mi IMHO nad očekávání povedlo! Kdyby viděl můj kód nějaký profi programátor, tak by pravděpodobně řekl asi něco ve stylu: "Omg, který pra** to psalo??! RTFM!" No, ale to je mi fakt jedno :)

Tak už nebudu dlouho plkat. Pouze pár poznámek:

  • komentáře přímo k jednotlivým článkům jsem zatím nedělal. Pro těch pár lidí bude zatím stačit GB.
  • komentáře k fotkám, které jsou v zaheslovaných galeriích se v posledních komentářích k fotkám nebudou zobrazovat!
  • taktéž ani fotky ze zasheslovaných galerií se nebudou zobrazovat v posledních přidaných fotkách. Celkem logické :)
  • jakákoliv aktualizace stránek by měla být hned vidět na vstupní stránce (netýká se to sekce "O mně" a "Odkazy")
  • Malá poznámka (opravdu malá) k "mottu" v hlavičce je úplně dole v sekci "O mně" :)
  • no a to bude asi tak vše. Nějaká dobrá rada už mě nenapadá.

Takže! Napiště mi názor na tento redesign! Zajímá mě, zda-li vzbudí spíše odpor (nebo i něco horšího) či naopak. Snad to dobře dopadne :)

No a poslední věta na závěr... Přeji si, abych to tu zase nenechal spustnout :)


permalink  21. Července 2007 - [15:17:12]

Fotka silnice v Orlických horách. Musím říct, že podmínky na lyžování byly super, ani nebylo moc vydřených míst :-P

hory.jpg


permalink  21. Července 2007 - [14:36:00]

Tak jsem jednoho krásného rána neměl co dělat a zašel jsem si na La Trine. Zde jsem narazil na zajímavej odkaz. Na "tvořič obličejů". Ne že bych něco takovýho nikdy neviděl, ale až teď mi došlo, jak to může být věrohodný. No posuďte sami. Jsem to já, nebo ne? ;-)

japodobizna.jpg


permalink  21. Července 2007 - [14:35:01]

Na první pohled by se zdálo, že je v té chemii fakt nuda, ale není to pravda. "Analyzováním" vody Mattoni jsme se bavili docela dlouho, přesto, že si toho někteří zúčastnění nevšimli. ;-)

Tímto bych se chtěl upřímně omluvit nejmenované poškozené osobě Araignee. A hlavně se nedívejte na název obrázku. :-P

zdenka.jpg


permalink  21. Července 2007 - [14:32:52]

Další ze sbírky velice špatného psychického stavu při učení matematiky. Tentokrát to bylo při hodině matematiky, když mi Jana tzv. za trest nakreslila na sešit ovečku. Pak se to ale zvrhlo, já jsem dokreslil jazyk, Antirux meč, já pak kaluž.......... :-))))

matikaovce.jpg


permalink  21. Července 2007 - [14:31:48]

Tak tady je krásná ukázka toho, jak to asi dopadá, když člověk nedělá celej týden nic jinýho, než od ráná do večera fyziku a vedle něj sedí někdy kolem 12. hodiny večer jeho sestra, která je také v dost špatném stavu. :-D

důvěrné údaje byly znečitelněny... ;-)

recept1.jpg


permalink  21. Července 2007 - [14:30:19]